PILNE! Mateusz Morawiecki zapowiada kolejne obostrzenia!

Premier Polski w swojej wypowiedzi dla Polastu News poinformował, że będzie w całym kraju rekomendował wprowadzenie czerwonej strefy. Wiązać się to będzie z kolejnymi obostrzeniami.

 

Jak poinformował Mateusz Morawiecki najprawdopodobniej od najbliższej soboty cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Do tej pory znajdowało się w niej 152 powiaty i 11 miast wojewódzkich.

 

W czerwonej strefie obostrzenia są najbardziej rygorystyczne. Jest w niej m.in. zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela. Poza tym zgromadzenia publiczne dozwolone są do 10 osób, w transporcie publicznym nie może być zajętych więcej, niż 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc, w kościołach może przebywać jedna osoba na siedem metrów kwadratowych, działalność gastronomiczna jest możliwa od 6 do 21, potem możliwe tylko wydawanie posiłków na wynos oraz wprowadzony jest limit osób w sklepach.

 

Dodatkowo najprawdopodobniej w najbliższym czasie zostanie wprowadzone nauczanie zdalne również w szkołach podstawowych, lecz tylko w najwyższych klasach.

 

„A to dlatego, że zdaniem ekspertów i epidemiologów chociażby, proszę posłuchać tego co mówi prof. Włodziemierz Gut, dla osób do 9. roku życia zakażenie raczej bardzo rzadko skutkować może poważnymi konsekwencjami dla zdrowia. Natomiast już u nastolatków to rośnie. Aczkolwiek też na szczęście dla nastolatków te powikłania są bardzo rzadkie” – powiedział Mateusz Morawiecki.

 

Źródło: Onet

Foto: PixabayKomentarze