PILNE! Powrót do szkół już po feriach? Premier nie pozostawia WĄTPLIWOŚCI…

W Polsce koronawirus rozprzestrzenił się na początku tego roku. Od tego też czasu w Polsce odnotowuje się coraz to więcej zakażeń i zgonów. Z tego też powodu rząd nałożył sporo obostrzeń. Rozpoczęło się też nauczanie zdalne. Wszyscy zastanawiają się kiedy uczniowie wrócą do szkół. Na ten temat wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki. Zobacz, jaki termin wyznaczył!

Przez zbyt dużą liczbę zakażeń rząd postanowił wprowadzić nauczanie zdalne w całej Polsce. Rodzice zastanawiają się pewnie kiedy ich dzieci wrócą do szkół. Pewne jest, że nauczanie zdalne trwać będzie jeszcze do świąt.

Na ten temat wypowiedział się już Mateusz Morawiecki. Jak się okazuje pewności nie ma, ale być może nastąpi to po feriach zimowych.

Jest szansa, że jeżeli będziemy do świąt i po świętach przestrzegali tych obostrzeń, to przynajmniej część klas po feriach, czyli po 18 stycznia, będzie mogła wrócić albo w trybie stacjonarnym, albo w trybie hybrydowym, w zależności od tego, czy będziemy w strefie żółtej, czy czerwonej – pewnie uzależnimy to również od tego

-powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie? Nie wiadomo.

Wszystko zależy od tego, jak będziemy rygorystycznie, jako naród, przestrzegać tych przepisów do świąt. Ale później również, te kolejne trzy tygodnie do 18 stycznia będą kluczowe, czy będziemy potrafili zmniejszyć kontakty społeczne, zmniejszyć mobilność, bo od tego będzie zależało, czy zmniejszy się liczba zakażeń

-dodał.

Co o tym sądzicie? Myślicie, że uczniowie powinni już wrócić do szkół?Komentarze