PILNE! POŻAR W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM. Z PŁOMIENIAMI WALCZY STU STRAŻAKÓW.

Pożar zabytkowej katedry w centrum miasta w Gorzowie Wielkopolskim. Na miejscu jest już zastęp 19 strażaków.

Strażacy są na klatce schodowej prowadzącej do wieży. Próbują dotrzeć do miejsca, gdzie może być zarzewie pożaru.

Jak poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Bartłomiej Mądry, obecnie w akcję zaangażowanych jest ponad stu strażaków. Dodał, że oprócz kłębów gęstego dymu unoszącego się z wieży, m.in. przez tarczę zegara, okna i inne miejsca, na dachu wieży zaczęły pojawiać się także płomienie.  Działania prowadzone są z zewnątrz przy użyciu podnośnika, a także w środku. 

 

Strażacy są na klatce schodowej prowadzącej do wieży. Próbują bezpiecznie posuwać się do góry, do miejsca, gdzie może być zlokalizowane zarzewie pożaru.

 

Wieża gorzowskiej katedry ma około 40 m wysokości.  Zgłoszenie o pożarze straż pożarna otrzymała ok. godz. 18.30. Pierwsze zastępy były na miejscu po kilku minutach.

Teren wokół katedry jest zabezpieczany przez policję, a akcji strażaków przygląda się wielu mieszkańców.

 

 

Kościół katedralny jest najstarszym budynkiem w mieście i najczęściej odwiedzanym zabytkiem przez turystów przyjeżdżających do Gorzowa Wlkp. W jej wnętrzu zachowało się wiele zabytkowych przedmiotów. Dodatkową atrakcją jest punkt widokowy w jej wieży, z którego rozciąga się widok na panoramę miasta.

Źródło Radio RMF FM, Wikipedia

MMKomentarze