PILNE! Premier Mateusz Morawiecki z ważnymi słowami podczas konferencji prasowej

W czwartek popołudniu odbyła się konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego na Stadionie Narodowym. Premier nie ogłosił na niej nowych obostrzeń, lecz zaapelował do obywateli.

 

„Dziś, przede wszystkim, mamy do czyniena z ogromnym wyzwaniem jakim jest epidemia koronawirusa. Wiosną wszyscy czuliśmy dyscyplinę i to w znaczący sposób pomogło ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa. Dziś tej dyscypliny nie ma.” – powiedział Mateusz Morawiecki odnosząc się również do protestów, które w ostatnim czasie maja miejsce w polskich miastach.

 

„Apeluję do wszystkich protestujących, niech Wasz gniew skupia się na politykach, a nie na reszcie społeczeństwa. Nie stwarzajmy dodatkowego zagrożenia dla naszych matek, ojców i dziadków.” – kontynuował premier.

 

„Koronawirusa najlepiej powstrzymać poprzez odpowiednie zachowania społeczne. Nie chcemy całkowicie zamykać gospodarki, ale potrzebne są zasady dyscypliny.” – powiedział Mateusz Morawiecki.

 

Stwierdził on również, ze szpital stworzony na Stadionie Narodowym jest świadectwem tego, że państwo robi wszystko, by leczyć swoich obywateli. Tym samym na tym obiekcie już w czwartek uruchomione zostało 300 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Za tydzień tych miejsc leżących ma być już 500, a w kolejnym etapie 1200.

 

„Ograniczmy nasze kontakty jak tylko to możliwe. Apeluję o przestrzeganie zasad. Musimy zdusić tę drugą falę pandemii, która zaskoczyła całą Europę.” – apelował Mateusz Morawiecki.

 

Foto: PixabayKomentarze