PILNE! Rząd wprowadza zmiany w obostrzeniach. Ważne słowa ministra zdrowia!

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, na której obecny był Adam Niedzielski oraz Michał Dworczyk. Podczas niej poinformowano o zmianie w ograniczeniach. Poza tym odniesiono się również do kwestii szczepień i ewentualnych udogodnień dla osób zaszczepionych.

 

Adam Niedzielski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedział złagodzenie obostrzeń. Chodzi tu o wychodzenie na zewnątrz osób do 16 roku życia. Jak poinformował minister zdrowia dzieci będą jednak mogły na czas ferii opuszczać swoje miejsce zamieszkania. „Jeszcze w poniedziałek ma zostać wydane rozporządzenie. Złagodzenie obostrzeń dotyczących dzieci i młodzieży będzie obowiązywać od 5 stycznia. – Nie będzie żadnej warunkowości” – stwierdził Adam Niedzielski.

 

Minister zdrowia odniósł się również do afery celebryckiej w sprawie szczepień. Poinformował, że w poniedziałek kontrolerzy z NFZ rozpoczęli kontrolę w jednostce WUM świadczącej szczepienia. „Cała ta sytuacja budzi moje, ale nie tylko moje, ogromne oburzenie. To złamanie pewnych umów, które uzgodniliśmy w ramach konsultacji społecznej” – skomentował Adam Niedzielski.

 

„Absolutnie nie przyjmuje do wiadomości, że ktoś może być zaskoczony, że to nie jego kolej. To wyraz złej woli. To nie jest temat, o którym rozmawiamy od dwóch dni, tylko od ponad miesiąca” – dodał.

 

Zapowiedział on również, że wyciągnie konsekwencje dla osób, które brały udział w aferze celebryckiej.

 

Adam Niedzielski zapytany został również o to, czy rząd planuje ograniczenia dla osób, które się nie zaszczepią. Odpowiadając na to pytanie minister zdrowia nawiązał do zielonych stref znajdujących się w Izraelu. Są to sektory publiczne, gdzie przebywać mogą tylko osoby zaszczepione. Minister zdrowia stwierdził, że monitorują tę sprawę, lecz na razie nie podejmują żadnych decyzji.

 

Foto: You Tube/ Kancelaria Premiera (zrzut ekranu)Komentarze