PILNE! Są nowe decyzje w sprawie stoków narciarskich, hoteli i kolejnych obostrzeń!

Minister zdrowia Adma Niedzielski wziął udział w „Salonie politycznym Trójki”. Omówił tam kwestie stoków narciarskich, otwarcia hoteli oraz pensjonatów, a także kolejnych obostrzeń. Swoimi wypowiedziami podał do wiadomości publicznej kolejne decyzje.

 

Adam Niedzielski w rozmowie w radiowej Trójce przyznał, że stoki narciarskie jednak będą otwarte. Poinformował, że najprawdopodobniej będą one działać dla tubylców, gdyż zamknięte pozostaną hotele oraz pensjonaty.

 

Minister zdrowia stwierdził, iż podczas tej pandemii mamy do czynienia  z wieloma nieprzewidywalnymi sytuacjami. Są one w większości przypadków negatywne. Ma on jednak nadzieję, że w najbliższym czasie pojawią się również te pozytywne.

 

Akcja „zostań w domu” podczas ferii ma być niezmienna. Nie wiadomo jednak do końca jaki ma być reżim sanitarny podczas niej. Obecne obostrzenia obowiązują do 27 grudnia. Jak przyznał Adam Niedzielski przy pozytywnym rozwoju sytuacji po tym terminie mogą zajść zmiany w ograniczeniach.

 

„W ferie na pewno zostań w domu, na pewno skumulowane w jednym terminie, ale jeżeli sytuacja rozwinie się jakoś bardzo korzystnie, to wtedy będziemy się zastanawiali, czy jest przestrzeń na poluzowanie” – powiedział Adam Niedzielski.

 

Minister zdrowia odniósł się również do szczepionek.

 

„Tutaj zaczniemy od grupy 75+ i potem będziemy schodzili w dół rocznikami. Bo i tak będziemy musieli szczepić ludzi rocznikami, zapraszając żeby nie generować kolejki, żeby nie wszyscy na raz się zgłaszali” – powiedział. Zaznaczył jednak, że całkowite pierwszeństwo do szczepionek będą mieli lekarze i służby mundurowe.

 

Źródło: DoRzeczy

Foto: PixabayKomentarze