PILNE! Wiemy, co z cmentarzami! Wielu się nie spodoba ta wiadomość!

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o rządowej decyzji dotyczącej święta Wszystkich Świętych. Dla wielu decyzja ta jest zaskakująca.

 

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Z dnia na dzień bite są kolejne rekordy zakażeń. Wobec tego rząd skrupulatnie wprowadza kolejne obostrzenia. Wśród najnowszych jest zamkniecie cmentarzy od soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada.

 

„Podjęliśmy decyzję, że w sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze będą zamknięte. Nie chcemy dopuścić do tego, że przed i na cmentarzach będą gromadziły się duże grupy ludzi.” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

„Musimy w zdyscyplinowany sposób ograniczać kontakty między ludźmi.” – dodał szef rządu.

 

Do tego zaapelował on do osób starszych, aby przez najbliższe dwa tygodnie nie opuszczały swoich domów. „Apelujemy o to, aby przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie seniorzy pozostali w domach. Korpus Wsparcia Seniorów będzie służył tym, którzy się zgłoszą.” – stwierdził Mateusz Morawiecki.

 

Dodatkowo Mateusz Morawiecki apelował o przechodzenie z pracy stacjonarnej na zdalną.

 

„Wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie.” – powiedział premier.

 

Szef rządu również odniósł się podczas konferencji do tematu ewentualnych szczepionek na koronawirusa.

 

„Odbyłem wczoraj spotkanie z Radą Europejską. Bardzo prawdopodbne jest pojawienie się szczepionki już w styczniu dla wszystkich tych, którzy ich najbardziej potrzebują – dla ludzi starszych i służb medycznych, na zasadzie dobrowolności.” – powiedział premier.

 

Foto: PixabayKomentarze