PILNE! Wprowadzono lockdown!

Jak wiadomo od wielu miesięcy cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Na świecie odnotowujemy coraz to więcej zakażeń i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się ustabilizować. Teraz w jednym z krajów wprowadzono lock down, nakazy i zakazy. Czy takie coś czeka też Polskę? 

W Polsce, w Europie i na świecie pojawia się coraz więcej zakażeń. Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się ustabilizować.

Jak się okazuje z tego też powodu w poniedziałek późnym wieczorem rząd w Czechach zdecydował o zamknięciu szkół, restauracji, barów a także klubów.

Ograniczenie to w Czechach obowiązywać będzie do 3 listopada. To jednak nie wszystko.

Dodatkowo wprowadzono obowiązek noszenia maseczki na przystankach komunikacji miejskiej, wewnątrz wiat i w poczekalniach autobusowych oraz kolejowych. Maseczki nosić trzeba także w przestrzeniach, które są zamknięte.

Ponadto w Czechach wprowadzono zakaz zgromadzeń, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i plenerze.

Jeśli chodzi o edukację również doszło do wielkich zmian. Od 14 października wszystkie szkoły zarówno szkoły średnie jak i szkoły wyższe przejdą na naukę zdalną. Wyjątkiem są przedszkola, które będą działać  w formie stacjonarnej.

Jak poinformował prezydent Czech Andrej Babisz wprowadzone zmiany w Czechach mają na celu próbę zatrzymania rozwoju epidemii.

Przypomnijmy, że w Czechach od marca 2020 roku odnotowano 117 tysięcy zakażeń.

 

Źródło: nczas.comKomentarze