PILNE! Z ostatniej chwili! Minister zdrowia ogłasza ważne decyzje!

W poniedziałek popołudniu odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz rzecznika rządu Piotra Muellera. Ogłoszono na niej kolejne ważne decyzje.

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował podczas popołudniowej konferencji prasowej o sporym problemie dostępności łóżek.

 

„Mamy zajętych ok. 8 tys. łóżek. To wskaźnik ogólnopolski i może różnić się w poszczególnych regionach. Wskaźniki zajętości mogą być tam większe i mogą pojawiać się sytuacje, że karetka musi jeździć od jednego szpitala do drugiego” – powiedział minister zdrowia.

 

Adam Niedzielski poinformował również o tym, że w Polsce dostępnych w sumie jest 15 tysięcy łóżek, co zostało sprawdzone przez resort zdrowia. W związku z licznymi zakażeniami koronawirusem rząd ma zamiar przekształcić część szpitali powiatowych w covidowe.

 

„Pracowaliśmy również nad kwestią przekształcenia części szpitali powiatowych na szpitale zajmujące się COVID19. W weekend trwały ustalenia NFZ i wojewodów, którzy w regionach dokonywali przeglądów szpitali powiatowych.” – stwierdził Adam Niedzielski.

 

Minister zdrowia zaapelował podczas konferencji do prywatnych placówek leczniczych.

 

„Prywatne lecznictwo musi się włączyć w walkę z koronawirusem. Do środy wypracujemy listę szpitali prywatnych, które utworzą tzw. łóżka covidowe.” – stwierdził.

 

Dodatkowo Adam Niedzielski poinformował o wyjątkowo zatrważających przewidywaniach.

 

„W przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15, 20 tysięcy zachorowań dziennie” – przyznał minister.

 

Dodatkowo rząd szuka kolejnych lokacji, w których można by było pacjentom zapewnić łóżka.

 

„Puste budynki po szpitalach, stadiony, hale wystawowe – tego typu obiekty są rozważane jako potencjalnie mogące zostać przekształcone w szpitale tymczasowe” – stwierdził Niedzielski.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: PixabayKomentarze