lotnisko, ufo

Piloci pasażerscy spotkali UFO? Urząd Lotnictwa wszczyna śledztwo w tej sprawie

Piloci latający 9 listopada nad południowo-zachodnim wybrzeżem Irlandii  zetknęli się z niewyjaśnionym jak dotąd zjawiskiem. Twierdzą, że na ich oczach przemieszczał się z ogromną prędkością świetlisty obiekt. Oficjalne śledztwo w tej spawie rozpoczyna Irlandzki Urząd Lotnictwa.

Pierwszym świadkiem niezidentyfikowanych obiektów latających była pilotka linii British Airways, która o 6:47 rano leciała z Montrealu na lotnisko Heatrow. Jak opisuje, dostrzegła „bardzo jasne światło”, które poruszało się z ogromną prędkością.

 

Postanowiła skontaktować się z najbliższą wieżą kontroli lotów z pytaniem, czy w okolicy nie odbywają się ćwiczenia wojskowe. Kontroler zaprzeczył. W tym czasie obiekt skręcił ku północy i zniknął. Jak twierdzi pilotka, nie istniało zagrożenie dla jej maszyny.

 

Kolejnymi świadkami są piloci linii Virgin Atlantic Airways. Jeden z nich opowiedział, że widział dwa jasne światła, które mogły być meteorami, lub innymi obiektami, które wchodziły w ziemską atmosferę.

 

Irlandzki Urząd Lotnictwa wszczął w tej spawie śledztwo. Na razie jednak nikt nie chce tej sprawy komentować. Co tak naprawdę widzieli piloci przelatujący nad Irlandią 9 listopada? Meteory, spadające satelity, a może… to po prostu zwykłe optyczne złudzenie? Musimy poczekać na ustalenia raportu.

 

wprost.pl/ pixabay

 


Komentarze