Piotrowicz i Pawłowicz złożyli ślubowanie w tajemnicy!

Wczoraj wieczorem Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz oraz Jakub Stelina bez obecności mediów złożyli ślubowanie przed prezydentem Dudą!

 

Wczoraj w Belwederze prezydent Andrzej Duda odebrał ślubowanie od trójki nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Zostali nimi: Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz oraz Jakub Stelina. Bez mediów, blasków fleszy, obecności dziennikarzy. Przedstawiciele opozycji są zdruzgotani takim obiegiem sprawy.

 

Pawłowicz na swoim profilu na Twitterze napisała: „ Dziś, 5 XII po płd., w rocznicę urodzin Marsz. J.Piłsudskiego – więc w Belwederze Prezydent A. Duda przyjął ślubowanie od wskazanych przez Sejm trzech nowych sędziów TK. Było ważne przemówienie Prezydenta nt wymiaru sprawiedliwości. Były media i błysk fleszy A teraz służba Polsce!”

 

Z kolei na oficjalnej stronie internetowej Andrzeja Dudy czytamy: „Nowo wybrani przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałami z dnia 21 listopada 2019 r. sędziowie Trybunału Konstytucyjnego Pani Krystyna Pawłowicz, Pan Stanisław Piotrowicz i Pan Jakub Stelina, złożyli wobec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ślubowanie”.

 

ZOBACZ TEŻ: Ile zarobi Pawłowicz w TK? SZOK – niejeden może jej zazdrościć!

 

Co na to posłowie z opozycji? Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że Andrzej Duda wstydzi się swoich wyborców i wszystkich obywateli. Jej zdaniem „nie chciał wytłumaczyć im, dlaczego przyjmuje to ślubowanie, boi się Polaków, natomiast jeszcze bardziej boi się prezesa Kaczyńskiego”. Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz zwraca uwagę na to, że „Widać, że prezydentowi to ciąży, ale nie na tyle, żeby wypowiedzieć jakieś słowo przeciwko temu”.

 

Źródło: TVN 24Komentarze