PiS publikuje „afery koalicji PO-PSL”

Afera taśmowa, hazardowa czy Amber Gold na wyciągnięciu ręki a to wszystko za sprawą publikacji PiS.

 

115 spraw zawiera wykaz Prawa i Sprawiedliwości – „afery koalicji PO-PSL”. Przekazanie listy, dziennikarzom, zapowiedział wiceprezes PiS Joachim Brudziński na konferencji prasowej w sprawie wykluczenia Bartłomieja Misiewicza. Wykaz został w piątek opublikowany także na facebookowym profilu Prawa i Sprawiedliwości.

 

 „W czerwcu 2014 Wprost i w maju 2015 Do Rzeczy publikują taśmy dotyczące czołowych polityków PO i ich spotkań towarzyskich, na których poruszali kluczowe dla bezpieczeństwa państwa sprawy” – podkreśla PiS. „Przy okazji taśm prawdy dowiedzieliśmy się, że politycy PO i ich otoczenie za pieniądze publiczne jedli niebotycznie drogie obiady, których symbolem stały się ośmiorniczki” – czytamy w publikacji.  Poruszono wątek płacenia”publicznymi pieniędzmi za prywatne spotkania” polityków, 

 

Wśród afer rządu PO-PSL wskazano też na aferę hazardową, ujawnioną 1 października 2009 r. po opublikowaniu przez „Rzeczpospolitą” stenogramów nagrań rozmów ówczesnego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego z biznesmenem z branży hazardowej Ryszardem Sobiesiakiem.

 

Nie zbrakło również sprawy Amber Gold. „Piramida finansowa funkcjonująca przez całe lata w mateczniku PO (Trójmiasto). Instytucje państwowe odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa finansowego obywateli nie reagowały lub działały opieszale (KNF, NBP, prokuratura, skarbówka, ABW, sądy)” – podkreślono. 

 

Na liście jest też „afera NIK”: „rozdawanie stanowisk, pieniędzy i urzędnicze kombinacje” oraz ,,afera gazowa” – dotycząca m.in. opóźnionej budowy  Gazoportu. Słowo afera w całym spisie pojawiało się dosyć często, zmieniało się jedynie określenie: ,,węglowa”, ,,autostradowa”, ,,paliwowa”, ,,OFE”.  Wymieniono również m.in. „Zieloną pajęczynę” oraz sprawę pozwolenia na broń ówczesnego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. 

 

źródło: PAP

KGKomentarze