PKP zapowiada największe w historii inwestycje kolejowe

Władze PKP zapewniają, że po kilku latach zaniedbań, rozpoczną się zmiany na polskiej kolei. Priorytetem są połączenia kolejowe do polskich portów morskich.

Jak informuje portal wPolityce.pl, Grzegorz Muszyński, członek zarządu PKP-PKL, mówił o tym, jakie są plany związane z polską koleją.

— Przez ostatnie 20 lat kolej cofała się, a nie pędziła za Europą – powiedział Grzegorz Muszyński, członek zarządu PKP PLK, dodając, że dzisiaj jesteśmy w zupełnie innej sytuacji. — Do 2023 roku mamy wydać astronomiczną sumę na inwestycje kolejowe, tj. 67,5 mld złotych. Takiej kwoty nikt jeszcze na kolei polskiej nie widział. W infrastrukturę, która już dzisiaj jest polepszona, zainwestowano zaledwie 19 mld złotych. Teraz to jest wielokrotność. Żaden region Polski nie zostanie pozbawiony inwestycji kolejowych – podkreślił Muszyński. – Te zaniedbania, które były od wielu lat, postawią teraz na polską rację stanu, czyli: północ-południe, dostępność południa Europy do polskich portów – podsumował Muszyński.

Ciekawe ile pieniędzy przy tych państwowych inwestycjach zostanie rozkradzione?

Zobacz także: PKP marnuje ponad 200 mln zł z dotacji!

Natalia W.Komentarze