Nie płacisz abonamentu RTV? Przygotuj się na słoną karę!

Kontrolerzy Poczty Polskiej będą odwiedzać osoby, które nigdy nie rejestrowały telewizora i radia oraz sprawdzać, czy takie urządzenia posiadają. Ci, którzy nie zarejestrowali swoich odbiorników, mogą spodziewać się surowych kar.

Jak pisze portal wprost.pl, kontrolerzy pojawią się u osób, które wyrejestrowały odbiorniki, jak i u osób, które nigdy wcześniej ich nie rejestrowały. Obowiązek rejestracji dotyczy wszystkich użytkowników odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w terminie 14 dni od dnia zakupu.

Kontrolerzy Poczty Polskiej okażą upoważnienia do przeprowadzania kontroli. Będą także posiadać identyfikatory i legitymacje służbowe. Jeżeli stwierdzą, iż dany odbiornik nie jest zarejestrowany, wydadzą decyzję o nakazie jego rejestracji i ustalą opłatę za jego używanie. Stanowi ona 30-krotność miesięcznej opłaty abonamentowej.

Miesięczna opłata abonamentowa za używanie odbiorników rtv w 2016 roku wynosi 22,7 złotych. Osoba, która nie zarejestrowała telewizora i radia po wizycie kontrolera Poczty Polskiej zapłacić będzie musiała 681 złotych.

Na wszystkie wydatki państwo musi skądś pieniądze brać, najczęściej od zwykłych ludzi.

Katarzyna B.Komentarze