Planujesz wymianę opon na letnie? Policjanci mogą wlepić ci mandat!

Walka z koronawirusem wiążę się z wprowadzeniem wielu obostrzeń i ograniczeń. Każdy z nas bez wyjątku powinien ich przestrzegać. Zakazy obowiązują również zmotoryzowanych, którzy w najbliższym czasie planują wymianę opon na letnie.

Wszystko na to wskazuje, że policjanci będą mogli ukarać mandatem kierowcę, który w najbliższym czasie planuje wymianę opon z zimowych na letnie. Okazuje się, że również korzystanie z myjni bezdotykowej może wiązać się z kłopotami o czym przekonali się kierowcy z Olsztyna. Kilku z nich zostało ukaranych przez mundurowych w weekend mandatami w wysokości 500 złotych. Patrol, który przydybał osoby myjące swoje auta uznał, że korzystanie z myjni w czasach pandemii nie jest konieczne.

 

ZOBACZ:Naukowcy ujawnili ile czasu może przetrwać koronawirus na MASECZKACH!

 

Ze względu na dobro Polaków policjanci radzą się wstrzymać również ze zmianą opon. Według opinii policjantów wizyta u wulkanizatora jest uzasadniona tylko wtedy kiedy przebijemy oponę, bądź uszkodzimy felgę, co uniemożliwia nam kontynuację dalszej jazdy. Stróże prawa apelują więc, aby wymianę ogumienia zostawić na później i zrobić to kiedy władze zdejmą niektóre obostrzenia. Jeżeli złamiemy zakaz możemy zostać więc ukarani. O wysokości mandatu w takim przypadku zadecyduje patrol, który będzie go wypisywał.

ZOBACZ TAKŻE:Ten filmik to prawdziwy WYCISKACZ ŁEZ! Pielęgniarz pada na kolana i płacze, bo…

 

 

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.comKomentarze