Pobierasz 500 plus? Nie zapomnij o 1 lutego!

Od 2016 roku rodziny otrzymują od państwa 500 plus. W tym roku znowu dostaną pieniądze. Pobierasz 500 plus? Nie zapomnij o 1 lutego!

Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do parlamentu zapowiadało, że wszystkie polskie rodziny otrzymają pomoc od państwa w wysokości 500 złotych, jeżeli tylko posiadają dzieci. Od 2019 roku rodziny posiadające tylko jedno dziecko również mogą pobierać pieniądze.

W tym roku pomimo pandemii koronawirusa również będą mogli otrzymać te pieniądze. Pobierasz 500 plus? Nie zapomnij o 1 lutego!

Od 1 lutego bowiem każda rodzina będzie mogła złożyć wniosek o wypłatę świadczenia – od 1 czerwca br. do 1 maja 2022 roku.

Już 1 lutego rusza nabór drogą elektroniczną, z kolei drogą tradycyjną 1 kwietnia. Wniosek można złożyć na platformie ePUAP, drogą bankowości elektronicznej albo po prostu przyjść do urzędu.

Pieniądze otrzyma każdy rodzic niezależnie od dochodu. Jeżeli wcześniej nie składałeś wniosku, wtedy masz na to 3 miesiące – od tego czasu kiedy urodziło ci się dziecko.

Kto dokładnie może otrzymać 500 plus? Matka lub ojciec dziecka, opiekun faktyczny dziecka, prawny opiekun dziecka oraz  dyrektor domu pomocy społecznej.

Kiedy dziecko może nie otrzymać 500 plus?

Wtedy, gdy jest w związku małżeńskim lub poza granicami kraju pobiera już podobne świadczenie, albo jego dziecko pobiera już świadczenie.

Co sądzicie na temat świadczenia 500 plus? Myślicie, że był to dobry ruch ze strony partii rządzącej?

 Komentarze