Pochwalił Macierewicza i dostał program w TVP.

Choć to może wydawać się nieco komiczne, to jednak taka jest prawda. Aktor Jarosław Jakimowicz znany z prawicowych poglądów po laudacji Macierewicza będzie prowadził program w państwowej telewizji.

 

Czy to zasługa samego marszałka seniora Antoniego Macierewicza, czy nagroda od Jacka Kurskiego? Tego nie wiadomo. Jednak to wiemy: Jarosław Jakimowicz będzie prowadził „Pytanie na śniadanie extra”.

 

Przypomnijmy całą sytuację. Marszałek Senior był jednym z gości w programie Michała Rachonia „#Jedziemy” (TVP). Kiedy po rozmowie, polityk opuścił studio podeszli do niego inni, zaproszeni przez Rachonia goście, wśród nich był Jakimowicz. Aktor powiedział do Macierewicza: „Ja mam 50 lat. Dziękuję za te 50 lat walki o niepodległość. Dziękuję za ten kraj, w którym żyję, w imieniu moich dzieci – Polaków (…) Naprawdę jestem dumny i zaszczycony”.

 

Aktor wyjaśnił dlaczego to zrobił na antenie: „Zrobiłem to spontanicznie. Z czystego odruchu dla człowieka, który walczył o wolność (…) Nie jestem koniunkturalistą. Przecież pan Antoni jest teraz w niełasce. Zrobiłbym to jeszcze raz, jeszcze ładniejszymi słowami. Jak mu to mówiłem, Macierewicz miał łzy w oczach”. Jakimowicz przyznał, że po tej sytuacji w telewizji, wiele osób się od niego odwróciło, a on sam stał się obiektem pośmiewiska i obelg. „Obrażają mnie, moją matkę”- powiedział.

 

ZOBACZ: Jachira ekspertem ds. Biblii?

 

Aktor znany z filmu „Młode wilki”, pomimo obiecującej kariery filmowej porzucił aktorstwo. Prawda, widujemy go w telewizji, ale jedynie jako komentatora życia publicznego. Swoją błyskotliwą karierę do „Pytania na śniadanie” nie zawdzięcza, jak sam przyznaje, występowi u Rachonia i samej osobie Marszałka. Powiedział: „Ludzie pewnie myślą: w czwartek uścisnął Macierewiczowi dłoń, a w poniedziałek ma swój program. No nie! Jeśli ktoś myśli, że to się odbywa tak, że ja dziękuję Macierewiczowi i dostaję program, to daj mu Boże zdrowie. Ja nie jestem koniunkturalistą. Czy teraz wszystko, co się wydarzy w moim życiu będzie konsekwencją tego występu u Rachonia? To się tak nie przekłada”. A my czekamy na jego pierwsze prowadzenie „PnŚ”.

 

Źródło: TVP Info oraz Wirtualne MediaKomentarze