Poczta Polska wprowadza zmiany! Nie nadasz już listu poleconego jak wcześniej.

Poczta Polska wprowadza rewolucyjne zmiany. Wdrożenie zmian opłacania przesyłek poleconych zostało przesunięte o 3 miesiące…

Poczta Polska ogłosiła, że Polacy muszą przygotować się na zmiany w nadawaniu przesyłek poleconych. Po 1 maja 20201 roku zniknie możliwość ich opłacenia za pomocą znaczków. Od początku maja przesyłki polecone nadamy analogicznie do paczek rejestrowanych dlatego, że nie wykorzystamy w tym celu znaczków…

Jak nadać przesyłkę po zmianach? Wystarczy wypełnić potwierdzenie nadania i przekazać z przesyłką pracownikowi poczty. Potwierdzenie uiszczenia opłaty naniesie pracownik placówki pocztowej za pomocą nalepki „R”, która zostanie rozbudowana o pole do tego przeznaczone.

Zmiana miała wejść w życie 1 lutego 2021 roku, natomiast opóźniono proces ze względu na protesty klientów, którzy chcieli wykorzystać znaczki w posiadaniu. Poczta Polska liczy, że zmiana usprawni szybkość nadawania przesyłek, co spowoduje skrócenie czasu obsługi w placówkach. Podobne rozwiązanie stosuje się już w Niemczech, Holandii i Szwajcarii, gdzie obywatele są zadowoleni ze zmian.

Czy znaczki definitywnie znikną? Poczta Polska zastrzega, że zmiana nie spowoduje zniknięcia znaczków. Nadal będzie można opłacać nimi zwykłe listy, których nie rejestrujemy, lub kupować je do celów kolekcjonerskich.

Źródło: businessinsider.com.pl

Zobacz także: Paszport covidowy dla Polaków jeszcze przed wakacjami? UE nie pozostawia złudzeń.

Komentarze