Podsłuchują i podglądają nas przez telewizory! Wiemy, który producent telewizorów jest w to zamieszany!

Podsłuchują nas przez telewizor i oglądają przez zanotowaną w nim kamerkę, mamy informacje, który znany producent sprzętu jest zamieszany w tę sprawę. 

 

WikiLeaks, czyli ogólnodostępna witryna internetowa umożliwiająca publikowanie dokumentów, często o charakterze ściśle tajnym, dotyczącym rządowych działań i światowych korporacji, umieściła informację, które pokazują, w jaki sposób CIA może śledzić nasze telefony, komputery i inne gadżety .

 

CIA uruchomiło specjalny program ,,Wepping angel”, którego zadaniem jest kontrola wszelkich informacji. W dokumencie pojawiła się informacja na temat nowych form szpiegowania, za pomocą telewizorów Samsung. Jeśli prawidłowo przeanalizujemy dokumenty WikiLeaks, dowiadujemy się wielu ciekawych wiadomości na ten temat. 

 

Program podsłuchu dotyczy użytkowników marki Samsung, w szczególności telewizorów typu smart z serii F8000. To właśnie w tych telewizorach wprowadzono tryb „Fake-Off” został on opracowany, aby skłonić użytkowników do myślenia, że ​​telewizor jest wyłączony (wyłączone są jedynie ekran i przednie diody LED), a w rzeczywistości urządzenie nagrywa rozmowy głosowe. Okazuje się, że stworzony do podsłuchu mikrofon, wszczepiono również do dołączonego pilota.

 

Telewizory typu smart posiadają również kamerkę, przez którą użytkownicy mięli być również podglądani. Dobra wiadomość jest taka, że nie wymyślono jeszcze sposobu, aby wyłączyć niebieską diodę LED z tyłu telewizora lub pokazać tradycyjne logo Samsung – co mogłoby skłonić użytkownika, by „włączyć telewizor”.

 

źródło: cnet.com

fot.: luxbyt

KGKomentarze