PODWYŻKA od nowego roku! Zobacz o ile więcej zarobisz!

Od dziś płaca minimalna idzie w górę i będzie wynosiła 2600 zł brutto. Jest to spora podwyżka od tego na co mogliśmy liczyć w minionym roku, ponieważ przeciętna pensja będzie wyższa o 350 złotych. Co za tym idzie zmianie ulegnie również stawka godzinowa.

Sejm ustawę o podniesieniu wysokości płacy minimalnej uchwalił we wrześniu 2019 roku. Podwyżka od Nowego Roku właśnie weszła w życie. Zgodnie z nim od 1 stycznia minimalna pensja w Polsce będzie wynosić 2600 złotych brutto, a stawka godzinowa 17 złotych. Jest to spory wzrost i zastrzyk gotówki dla przeciętnego Kowalskiego, ponieważ minimalna płaca wrośnie aż o 350 złotych. Osoby pracujące za minimalne wynagrodzenie będą więc otrzymywać 49 procent średniego wynagrodzenia w Polsce. Na przysłowiową rękę taki pracownik otrzyma więc 1920 złotych 62 grosze.

 

 

ZOBACZ:Ojciec Rydzyk wystosował dziwny apel do wiernych. Mówi, że jeżeli nie WPŁACAJĄ PIENIĘDZY, TO…

 

 

To nie koniec dobrych informacji. Wyższą pensję otrzymają również pracownicy zatrudnieni na umowę zlecenie. Od Nowego Roku będzie obowiązywać wyższa stawka godzinowa, która wyniesie 17 zł brutto. Względem minionego roku jest to wzrost o 2,30 zł brutto. Od stycznia 2020 roku do minimalnej pensji będzie również wliczany dodatek za staż pracy. W minionych latach nie wliczano do pensji pracy w nadgodzinach, odpraw emerytalnych i rentowych, a także nagród jubileuszowych.

 

ZOBACZ TAKŻE:7 mln ludzi rocznie umiera na własne życzenie. I jeszcze za to płacą

 

 

źródła: next.gazeta.pl, foto pixabay.comKomentarze