Podziwiał naturę. TO, co zobaczył, mocno go zszokowało!

Policjant po służbie obserwował dziką przyrodę. Nagle zobaczył coś, czego kompletnie się nie spodziewał. Przed jego oczami ukazał się niezwykle rzadki…

Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej – podinsp. Dariusz Smoliński spędza wolny czas obserwując dziką przyrodę. W pobliżu miejscowości Rusko, w powiecie średzkim, dostrzegł drapieżnego ptaka. Zwierzę leżało pod linią wysokiego napięcia. Potrzebowało pomocy.

Fot. policja.pl

Policjant podbiegł do rannego ptaka. Prawdopodobnie zwierzę uderzyło w linię energetyczną i złamało skrzydło. Na miejscu pojawili się, powiadomieni przez funkcjonariusza, pracownicy zajmujący się ochroną zwierząt.

– Jak się okazało ptakiem, którego odnalazł średzki funkcjonariusz, był 2-letni orzeł bielik – rzadko spotykany i będący pod ochroną przedstawiciel rodziny jastrzębiowatych, który jest największym europejskim orłem – podała Policja.

Zwierze opatrzono i przekazano do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt w Tomaszowie Bolesławieckim. Tam dochodzi do pełni sił.

Warto wspomnieć o innym bohaterskim zachowaniu policjantów. Funkcjonariusze z Krakowa zostali wezwani do awantury. Ktoś niszczył zaparkowane nieopodal pojazdy, wyrywając lusterka boczne. Na miejscu na chodniku leżał zakrwawiony mężczyzna z raną zagrażającą życiu. Okazało się, że w niebezpieczeństwie byli też policjanci. Mogli zarazić się koronawirusem.

Zobacz także: Mógł spłonąć we własnym aucie. Wcześniej wjechał w…

Fot. PixabayKomentarze