Pogoda oszalała! IMGW wydało specjalne oświadczenie!

Pogoda ostatnimi czasy daje się we znaki. Ale nie drogowcom, czy kierowcom tylko zwykłym ludziom. Wszystko przez rekordowe ciśnienie atmosferyczne!

 

Od niedzieli rośnie niepokojąco ciśnienie atmosferyczne. Taka pogoda nie sprzyja dobremu samopoczuciu! Wiele osób może skarżyć się na zawroty głowy i inne dolegliwości związane z tak wysokim ciśnieniem. Ci którzy są podatni na takie zmiany mogą czuć ból głowy, osłabienie, problemy z koncentracją. IMGW ostrzega: „W bodźcowym środowisku szybko rozbudowującego się wyżu niekorzystnie na organizm człowieka będzie oddziaływać także duże zachmurzenie i wysoka wilgotność powietrza”

 

Jak czytamy na stronie internetowej IMGW: „Najwyższe wartości ciśnienie atmosferyczne osiągnie w poniedziałek. Na Suwalszczyźnie może sięgnąć 1042 hPa, a na południowym zachodzie 1046-1048 hPa. Część modeli zakłada możliwość osiągnięcia nawet 1050 hPa”

 

Dodatkowo złe samopoczucie będą powodować zachmurzenia i mgłu. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia w województwach: świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. To właśnie w tych rejonach Polski mgła może ograniczać widoczność nawet do 100 metrów.

 

ZOBACZ: TVP Info pokazało mszę św. w rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Wystąpienie prezesa też

 

Czym jest IMGW? „To ogólnopolska służba hydrologiczno-meteorologiczna. Świadczy usługi związane z oceanografią, pogodą i klimatem dla sił zbrojnych, instytucji rządowych, społeczeństwa, lotnictwa cywilnego, żeglugi, przemysłu, rolnictwa i biznesu. Od 1919 roku prognozują pogodę, przeprowadzają analizy i badania. To Instytut skupiający wysokiej klasy specjalistów i dysponują niezbędną infrastrukturą do prac”.

 

Źródło: IMGW oraz Wirtualna Polska

 

 

Komentarze