Pogoda ZWARIOWAŁA! Synoptycy NIE MAJĄ dobrych wieści!

Pogoda naprawdę zwariowała, synoptycy nie mają dobrych wieści! Będzie jeszcze gorzej?! Co się dzieje z pogodą?

Od początku tygodnia obserwujemy załamanie pogody. Sypie śnieg, wieje wiatr i jest mroźno! Co dalej z pogodą? Czy będzie jeszcze gorzej? Sprawdzamy najnowszą prognozę.

Co dalej ze śniegiem?

– Strefa opadów śniegu będzie stopniowo przemieszczać się na północ. Najsilniejszych opadów należy się spodziewać w pasie od lubuskiego i południowych powiatów zachodniopomorskiego, przez wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, lubelskie, częściowo łódzkie, świętokrzyskie (północne powiaty), po południe podlaskie. Tam też będzie występował porywisty wiatr, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Natomiast od południa kraju dalej będzie postępował proces słabnięcia oraz miejscami zanikania opadów, jak również stopniowego słabnięcia wiatru – czytamy w komunikacie IMGW.

Wydano ostrzeżenia przed zamieciami dla północnej część kraju, Wielkopolski, Śląska, woj. świętokrzyskiego, Lubelszczyzny, Małopolski i Podkarpacia.

Zobacz także: Emeryci skaczą ze szczęścia! Chodzi o SPORE pieniądze!

Fot. Pixabay

W poniedziałek najgorzej jest we wschodniej części naszego kraju i w Kujawsko-Pomorskiem. Tam jest do minus 11 stopni Celsjusza.

A to nie koniec koszmaru pogodowego! Najgorsze dopiero przed nami. Okazuje się, że w weekend będzie przeraźliwie zimno!

– Weekend – mroźny, okresami występować będą opady śniegu. Nocami temperatura może obniżać się nawet poniżej -20°C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, zwiększający odczucie chłodu! – ostrzega Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej.

Podkręćmy ogrzewanie w domu i wyjmijmy cieplejsze ubrania. To będą trudne dni!

Zobacz także: Magda Gessler OSZALAŁA?! TE ceny zwalają z nóg!

Fot. Pixabay

Źródło: IMGWKomentarze