Pogodowy KOSZMAR! Najpierw śnieżyce, później ULEWY!

Szykuje się pogodowy koszmar! Najpierw były wielkie śnieżyce, a teraz czekają nas ulewy! Co się dzieje z pogodą?! Czy będzie powódź? Mamy się czego bać? Jest naprawdę źle?

W czwartek nad zachodnią część Polski nadejdzie cieplejsze powietrze z południowego zachodu. Temperatura wyniesie od 3°C do 5°C. Na wschodzie nadal będzie mroźno, nawet do minus 9 stopni.

Zobacz także: DUŻE zmiany w pomocy dla rodziny! Rząd nie miał wyboru!

– W nocy na północnym wschodzie spadek temperatury do około -15°C. – podało IMGW.

W piątek na wschodzie może pojawić się śnieg z deszczem. W dzień będzie od -2°C na Suwalszczyźnie do 6°C w Zielonej Górze.

Fot. Pixabay

W weekend będzie już wiosennie. Nie oznacza to jednak spokoju w pogodzie!

– Najbardziej dynamiczna sytuacja będzie miała miejsce pod koniec tygodnia, kiedy roztopy i opady deszczu obejmą również wschodnią połowę kraju. W tym rejonie notowana jest gruba pokrywa śnieżna oraz najbardziej rozwinięte zjawiska lodowe. Połączenie występowania zjawisk lodowych, opadów deszczu i gwałtownych roztopów stwarza poważnie zagrożenie powodziowe – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Co z tą pogodą? Miejmy nadzieję, ze powódź nas ominie. Prognozy jednak nie są dobre. Wszystko wskazuje na to, że musimy szykować się na najgorsze. Oby to jednak nie nastąpiło.

Zobacz także: Beata Szydło otrzymała OGROMNY cios! TO już naprawdę KONIEC?!

Fot. Pixabay

Źródło: IMGWKomentarze