Pogrzeb Kamilka z Częstochowy. „Przynieście kolorowe baloniki”

8-letni Kamilek z Częstochowy był maltretowany przez ojczyma. Chłopiec zmarł 8 maja 2023 r. po miesięcznym pobycie w szpitalu.

Jak informowało Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka „Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca była postępująca niewydolność wielonarządowa”. Jednak 10 maja w Zakładzie Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dziecka.

Pogrzeb 8-letniego Kamila odbędzie się 13 maja 2023 r.

 

Facebook/ Przyjaciele Kamilka z Częstochowy/ Michał Siejka

 

Pogrzeb Kamilka z Częstochowy

 

Na facebookowej grupie „Przyjaciele Kamilka z Częstochowy” pojawiła się informacja o pogrzebie chłopca. Ostatnie pożegnanie Kamilka odbędzie się 13 maja 2023 r. o godzinie 13:00 na Cmentarzu Kule w Częstochowie, ul. Cmentarna 47.

 

Facebook/ Przyjaciele Kamilka z Częstochowy/ Piotr Kucharczyk

 

„Przynieście kolorowe baloniki”

 

Piotr Kucharczyk, który jest administratorem grupy zachęca do pożegnania chłopca symbolicznym gestem, czyli puszczeniem baloników w niebo:

 

W imieniu Najbliższych i swoim, ze smutkiem zapraszam

 

Dla Kamilka przynieście kolorowe baloniki z helem, które wspólnie puścimy w niebo oraz misie, które Kamilek kochał, aby mu je położyć na grobie. Dziękuję.

 

Jeśli ktoś chciałby też przynieść zabawki dla Fabianka i jego rodzeństwa, to też można.

 

Na uroczystość wybiera się wiele osób, nie tylko z Częstochowy. Śmierć chłopca poruszyła wielu Polaków, a szczególnie bolesne jest to, że dziecko było bezbronne – nie znalazło wsparcia ani w osobach bliskich, ani w nauczycielach, ani w instytucjach typu MOPS czy sąd rodzinny.

 

>>>Anna Lewandowska w sprawie Kamilka z Częstochowy: „Żadne dziecko nie funkcjonuje w próżni.”

 

Facebook/ Przyjaciele Kamilka z Częstochowy/ Piotr Kucharczyk

Komentarze