POGRZEB Krzysztofa Kowalewskiego! Wzruszające przemowy chwytają za serce!

W dniu dzisiejszym, 19 marca odbyły się uroczystości pogrzebowe zasłużonego i szanowanego przez wszystkich Krzysztofa Kowalewskiego. Aktora pożegnała rodzina i przyjaciele, którzy wygłosili wzruszające przemowy. Pogrzeb odbył się w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie.

 

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego. Ceremonia pożegnalna odbyła się więc 1,5 miesiąca po jego śmierci.

 

Aktora pożegnali najbliżsi członkowie rodziny, a także przyjaciele, aktorzy i współpracownicy. Byli to m.in. żona Agnieszka Suchora z córką Gabrielą, Wiktor Zborowski, Marian Opania, Anna Seniuk, Piotr Gąsowski, Marta Lipińska czy Borys Szyc.

 

Zostaniesz na zawsze w naszych sercach, pamięci, w uśmiechu, jaki będzie się zawsze pojawiał na wspomnienie ciebie. Pozostaniesz jako przecudowny kumpel, fenomenalny aktor i dobry, mądry człowiek

– powiedział aktor Wiktor Zborowski.

 

Głos zabrała także Marta Lipińska, która przez wiele lat współpracowała z aktorem.

Krzysieńku, tak zawsze zwracałam się do ciebie. Przez ponad 40 lat spotykaliśmy się przy pracy na wszystkich możliwych polach naszego zawodu, przede wszystkim w teatrze, w radio, w filmie, w telewizji i przy nagraniach. Oczywiście teatr był najważniejszy. Ten nasz nie za duży Teatr Współczesny na Mokotowskiej 13 był kuźnią twoich wspaniałych ról. Właściwie nie ról, a kreacji, ponieważ w tym teatrze miałeś możliwość przebywania w najlepszym towarzystwie, najwspanialszych autorów. Począwszy od Szekspira, a skończywszy na naszym uwielbianym przez nas Mrożku.

 

Źródło: TVP Info, tvn24.pl, plejada.pl

Fot.: PixabayKomentarze