Pojawił się nowy GROŹNY WIRUS! Kolejna pandemia jest kwestią czasu?!

Pojawił się nowy, bardzo groźny wirus! Okazuje się, że może grozić nam kolejna pandemia! Co na to specjaliści?

Śmiertelność wirusa Nipah to nawet 75%! Nie ma na niego żadnej szczepionki! Czy ta będzie pandemia jeszcze gorsza niż w przypadku Covid-19?

Zobacz także: Grozi nam paraliż z powodu mrozu?! Szokujące dane!

Nowy wirus nie pochodzi od ludzi. Przypomina koronawirusy u nietoperzy. Nipah jest groźny, bo ma długi okres inkubacji (nawet 45 dni). Zakazić możemy się poprzez kontakt bezpośredni lub spożycie zakażonej żywności.

Objawy choroby to kaszel, ból gardła, ból i zmęczenie oraz zapalenie mózgu, obrzęk mózgu i drgawki.

W Bangladeszu i Indiach już odkryto ogniska wirusa Nipah. Choroba u ludzi pojawiła się z powodu wypicia daktylowego soku palmowego, który był zakażony moczem zarażonych nietoperzy.

Foty. Pixabay

Kiedyś unikanie kontaktu z nietoperzami było proste, ale dziś te zwierzęta coraz częściej pojawiają się w miejscach zamieszkania ludzi.

Jak radzić sobie z wirusem? Czy trzeba uśmiercić nietoperze?

– Nie, chyba że chcemy pogorszyć sytuację. Nietoperze odgrywają ważną rolę ekologiczną. Zapylają ponad 500 gatunków roślin. Pomagają też utrzymać populację owadów w ryzach, odgrywają więc niezwykle ważną rolę w zwalczaniu chorób u ludzi, np przez ograniczanie malarii poprzez jedzenie komarów – mówi Tracey Goldstein, dyrektor instytutu One Health Institute Laboratory i dyrektor laboratorium Predict Project.

Nie ma jeszcze funduszy na walkę z wirusem Nipah. Z tego powodu wybuch nowej epidemii jest całkiem prawdopodobny.

Zobacz także: Wszyscy GRATULUJĄ Kindze Dudzie! To RADOSNA wiadomość!

Fot. Pixabay

Źródło: forsal.plKomentarze