Pokazali co koronawirus robi z ludzkimi płucami! Zmiany mogą być nieodwracalne!

Pokazali co koronawirus robi z ludzkimi płucami! Zmiany mogą być nieodwracalne!

Nagranie, które pokazuje co koronawirus robi z ludzkimi płucami wywołało poruszenie wśród milionów osób na całym świecie. Wizualizacja, którą zaprezentowali naukowcy ze szpitala uniwersyteckiego George’a Washingtona dobitnie obrazuje przebieg choroby, która w ciągu kilku dni może wyniszczyć płuca człowieka.

Jako przykład tego co koronawirus robi z ludzkimi płucami pokazano nagranie przedstawiające płuca chorego 59-latka. Mężczyzna jeszcze kilka dni przed zdiagnozowaniem COVID-19 nie miał żadnych objawów zakażenia. Według ekspertów z USA wspomniany pacjent prowadził zdrowy tryb życia, nie palił papierosów i nie uskarżał się na poważne problemy ze zdrowiem. Keith Mortman pracujący na oddziale torakochirurgii uniwersyteckiego szpitala George’a Washingtona, który zajął się stworzeniem wizualizacji powiedział, że płuca zarażonego już po kilku dniach od zakażenia przestały prawidłowo funkcjonować.

 

ZOBACZ:OCZY mówią czy jesteś chory na KORONAWIRUSA. Oto objawy, które mogą niepokoić

 

Naukowiec wyjaśnił, że nagranie ma uzmysłowić wszystkich jak poważne konsekwencje niesie ze sobą pandemia koronawirusa i jak dramatyczny może być przebieg choroby. Obrazuje to stan  zniszczonych przez wirusa płuc chorego 59-latka. Lekarz przyznał, że uszkodzenia płuc są bardzo rozległe, a skutki choroby mogą być nieodwracalne. Wspomniany pacjent musiał zostać podłączony do respiratora, ponieważ nie był w stanie samodzielnie oddychać. Wiadomo, że mężczyzna od lat zmagał się z podwyższonym ciśnieniem krwi, prócz tego nie miał innych kłopotów ze swoim zdrowiem. Mężczyzna w stanie krytycznym nadal przebywa na OIOM-ie.

ZOBACZ TAKŻE:Koronawirus w Polsce. Co będzie z komuniami?

 

 

źródła: o2.pl, foto: youtube.com, wideo: youtube.com

 

 

 

 Komentarze