Pokazali Polskę na tle Europy. Wielkie ZASKOCZENIE!

europy

To jest jeden z dziwniejszych eksperymentów, które przeprowadzono w ostatnim czasie. Pokazano Polskę na grafice na tle Europy. Wszystko dotyczyło pierwszych słów hymnów poszczególnych państw. Każdy kraj dostał jedno słowo i zrobiono z tego pewnego rodzaju zlepek.

W serwisie Reddit udostępniono grafikę na której przedstawiono pierwsze słowa hymnów narodowych poszczególnych państw Europy. Oczywiście autorzy spierają się o poprawność tłumaczenia oraz robią aluzje do mentalności tychże narodów. Idąc po kolei: Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa i Polska, wyszło im takie coś: „O, mój Boże, Litwo, jeszcze nie!”. Z Rumunii, Bułgarii i Macedonii powstało natomiast: „Obudź się dziś dumnie”. Są również o wiele krótsze, np. „Williamie powstań!” oraz „Niech żyją bohaterowie”.

 

ZOBACZ:[WIDEO] Wyskoczył na rowerze ze SKOCZNI NARCIARSKIEJ. Niestety, NIE…

 

Bardzo łatwo zauważyć, że pierwsze słowa hymnu narodowego Polski nie przypominają żadnego z pozostałych europejskich anthemów. Polskie „jeszcze nie” jak piszą internauci, bardzo dobrze definiują nasz naród i powinno to dać nam wiele do myślenia. Inni piszą, że hymn powinien rozpoczynać się od słowa „POLSKA”. Nasze „not yet” dosyć dobrze nas w sumie definiuje – podsumowuje jedna z nich.

A Wy co sądzicie o tym pomyśle? Ktoś chyba długo główkował nad tym, żeby zrobić taki projekt. Znaczące, czy jednak nie?

źródło: o2.pl fot. screenshotKomentarze