Polacy dostaną dodatkowe 600 zł! Prezydent podpisał ustawę. Komu przysługuje?

Polacy już niedługo dostaną dodatkowe pieniądze w wysokości 600 zł. Prezydent właśnie podpisał ustawę, która daje zielone światło dla wypłat świadczenia.

Już niebawem pieniądze mogą trafić do kieszeni Polaków. Będzie to kwota 600 zł. Prezydent Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę, która zezwala na to by ruszyły wypłaty dodatkowych świadczeń. Kto może starać się o pieniądze i co należy zrobić by je otrzymać?

 

ZOBACZ TAKŻE:Projekt ustawy jest już gotowy. 14. EMERYTURA coraz bliżej!

 

Prezydent Andrzej Duda popisał dziś ustawę, która reguluje wypłacanie dodatkowych funduszy dla hodowców. Ustawa wejdzie w życie już 15 marca, a osoby, które spełniają warunki, będą mogły liczyć na niemałe pieniądze. Ustawa tzw. „Krowa plus” ma sprawić, że w kraju podniesie się jakość życia zwierząt hodowlanych.  Pieniądze wypłacane hodowcom, pochodzą z funduszy unijnych. Zgodnie z zapowiedziami w ciągu dwóch lat aż 50 milionów euro może zasilić konta Polaków. 

 

Osoby zajmujące się hodowlą zwierząt w Polsce mogą starać się o dodatkowe pieniądze, nie tylko za hodowlę ponad normę. Również za to by zwiększyć powierzchnię, która będzie przypadać na jedną świnię czy krowę oraz by umożliwić im dostęp do pastwisk i wybiegów. Według szacunków z ustawy „Krowa plus” skorzysta około 65 tysięcy rolników.  Zgodnie z przekazanymi informacjami za lochę będzie można otrzymać 301 złotych, 24 złote za tucznika, za krowę mleczną 185 złotych. Hodowcy będą mogli również wystąpić dodatkowe 600 złotych na hodowlę krowy mlecznej, jeżeli zostaną spełnione wszelkie warunki.

fot. pixabay


Komentarze