Polacy niezadowoleni z prezydenta. Duda jednak nie ma wygranej w kieszeni?

Wydawać by się mogło, że wobec płomiennych przemówień prezydenta nie można zostać obojętnym. Najnowszy sondaż SW Research przeprowadzony dla portalu rp.pl dowodzi jednak, że Polacy mają w tej sprawie raczej ambiwalentne emocje. 

Andrzej Duda ostatnimi czasy dość często wypowiada się na temat sądów i zapowiadanych przez PiS reform sądownictwa. Właściwie każde z wystąpień posiada silny ładunek emocjonalny, prezydentowi zdarza się nawet podnieść głos. W przemówieniach nie brakuje również mocnych słów, takich jak te wypowiedziane po zaopiniowaniu ustaw dotyczących sądownictwa przez Komisję Wenecką. 

Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy – grzmiał wtedy prezydent Andrzej Duda. 

 

Czytaj także: Przerażające słowa prezydenta! Duda wstrząsnął światem z Auschwitz

 

Najnowszy sondaż, w którym Polacy mieli wypowiedzieć się na temat sposobu przemawiania i treści wystąpień prezydenta, wypadł bardzo ciekawie. Ponad 40% badanych negatywnie ocenia Andrzeja Dudę, a tylko niecałe 30% respondentów uznaje słowa prezydenta za właściwe. Z danych zebranych przez SW Research wynika również, że aż 30% zapytanych osób nie ma w tej kwestii sprecyzowanego stanowiska. 

 

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Fala zachorowań kwestią czasu

 

Najnowszy sondaż prezydencki pokazuje jednak, że Polacy mimo wszystko chcieliby widzieć Andrzeja Dudę na najwyższym państwowym stanowisku przez następne pięć lat. Ostatnie badanie przeprowadzone przez Estymator na zlecenie portalu dorzeczy.pl pokazuje, że obecnie piastującemu stanowisko prezydenta Andrzejowi Dudzie blisko jest do wygrania nawet w pierwszej turze. Poparcie dla niego deklaruje aż 47% badanych. Komentarze