Polacy zostaną zamknięci w domach? Zdecydowane słowa Jacka Sasina

Jacek Sasin w czwartek wziął udział w porannej rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM. Wicepremier i minister aktywów państwowych wypowiedział się m.in. o ewentualnych doniesieniach na temat zakazu wychodzenia z domów Polaków w związku z pandemia koronawirusa.

 

Pandemia koronawirusa w Polsce stale nabiera na sile. W związku z tym coraz częściej zaczęły pojawiać się doniesienia o zaostrzeniu obostrzeń. Wśród nich miałoby być już wprowadzenie na nowo zakazu przemieszczania. O tę kwestię zapytany został przez Roberta Mazurka Jacek Sasin.

 

„Nie planujemy tego typu działań” – odpowiedział wicepremier i minister aktywów państwowych, który dodał jednak też, że rząd nie cofa się przed wprowadzaniem bolesnych obostrzeń.

 

Jacek Sasin odniósł się również do protestów w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego oraz aborcji.

 

„To jest prawo obywatelskie – do pokojowego demonstrowania. W żadnym wypadku moja formacja polityczna nie wzywała do przemocy. Nie ma zgody na przemoc uliczną” – powiedział.

 

„Zmiana ustawy aborcyjnej? To nie jest tak, że możemy bardzo pospiesznie i na kolanie decydować, jakie zapisy będą w tej trudnej sprawie obowiązywać przez kolejne lata” – zaznaczył wicepremier.

 

„Naprawdę nie jest w naszym interesie, partii rządzącej, żeby dzisiaj, w czasie pandemii, dochodziło do protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego” – dodał Jacek Sasin.

 

Źródło: RMF 24

Foto: You Tube/ Fakty RMF FM (zrzut ekranu)Komentarze