Policja aresztowała fałszerza dokumentów

Policjanci CBŚP z Krakowa zatrzymali fałszerza dokumentów, który współpracował ze zorganizowaną grupą przestępczą. Grupa która zajmowała się wyłudzaniem hurtowych ilości towarów spożywczych w obrocie międzynarodowym.

Jak informuje portal policja.pl, 45-latek specjalizował się w podrabianiu dokumentów tożsamości, poświadczających uzyskanie określonego wykształcenia i dokumentów niezbędnych do zalegalizowania obrotu kradzionymi samochodami.

Zatrzymanie mężczyzny to kolejny etap sprawy „gangu orzeszkowego”, którego członkowie wyłudzili od tureckiego producenta 44 tony orzechów laskowych. To był pierwszy etap realizacji. W kolejnym okazało się, że grupa ma na swoim koncie wyłudzenia innych towarów, w tym tabletek do zmywarek i żeli do prania od producentów niemieckich i austriackich. Mechanizm działania sprawców polegał na podszywaniu się pod znane sieci handlowe działające w Polsce. Działania policjantów doprowadziły do odzyskania ponad 54 tysięcy opakowań tabletek, ponad 100 butelek żelu i 26 ton orzechów laskowych. Wartość detaliczna odzyskanego do tej pory towaru szacowana jest na co najmniej 5 milionów złotych – dodaje policja.pl.

Zobacz także: Policja zatrzymała podejrzanych o handel bronią i narkotykami

BRKomentarze