Policja przejęła narkotyki warte 1,6 mln zł

52 kg marihuany zapakowane w ośmiu workach zabezpieczyli policjanci CBŚP w miejscowości pod Elblągiem. Policjanci zatrzymali 30-letniego Krystiana A. i 35-letniego Radosława S., którzy przygotowali narkotyki do handlu.

Jak informuje policja.pl, już od dłuższego czasu funkcjonariusze CBŚP w Olsztynie pracowali nad rozpoznaniem środowiska przestępczego zajmującego się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim.

Funkcjonariusze pojechali na wytypowaną posesję pod Elblągiem kilka minut po tym, jak wjechała tam laweta. Policjanci podejrzewali, że narkotyki mogły znajdować się w pojeździe. Obaj mężczyźni próbowali uciec, próbując uniknąć zatrzymania. Po pościgu, obaj zostali wpadli w ręce funkcjonariuszy.

W budynkach na posesji funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 52 kilogramy gotowej marihuany zapakowanej w worki, wagi elektroniczne, zgrzewarki do folii i nagrzewnice. Policjanci szacują, że czarnorynkowa wartość narkotyków to około 1,6 mln złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. To przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj jeszcze: CBŚP przejęło narkotyki warte 2 miliony złotych

Natalia W.Komentarze