Policja tropem przestępców! Zamiast mrożonej herbaty w butelkach była…

Funkcjonariusze CBŚP z Białegostoku posiadając wiedzę o możliwym transporcie narkotyków zorganizowali zasadzkę. Kiedy kierujący fiatem brava diler pojawił się w podwarszawskich Markach zatrzymali go pod pretekstem kontroli drogowej. Mężczyzna przewoził w bagażniku 12 butelek napojów.

 

25-letni mieszkaniec Zambrowa został zatrzymany, a płynna amfetamina przewożona w plastikowych butelkach zabezpieczona. Z takiej ilości można wytworzyć blisko 14 kg czystego narkotyku o wartości w obrocie detalicznym prawie pół mln złotych. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wołominie, gdzie usłyszał zarzuty obrotu środkami odurzającymi, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W tym samym czasie funkcjonariusze opolskiego CBŚP dokonali kolejnego zatrzymania. Ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu działdowskiego ma miejsce produkcja amfetaminy.

 

40-letniego Tomasza D. policjanci zatrzymali na ulicy przed posesją, którą zajmował wraz z partnerką. Zatrzymali również 31-letnią Paulinę G. Jak ustalili, kobieta wiedziała, czym para się jej życiowy partner i pomagała mu. Efektem działań opolskiego CBŚP było zlikwidowane laboratorium amfetaminy, zabezpieczone 10 litrów płynu zawierającego amfetaminę i prawie 1,5 kg gotowego narkotyku.

 

Mężczyzna i kobieta usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Opolu zarzuty produkcji i przygotowania do wprowadzenia do obrotu narkotyków. Wstępnie, wartość narkotyku w obrocie detalicznym została oszacowana na ponad 45 tysięcy złotych. Na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Tomasza D. na 3 miesiące. Paulina G. partnerka będzie podpisywała policyjny dozór i ma zakaz opuszczania kraju.

 

Źródło: policja.pl
kdKomentarze