Policja zatrzymuje auta! Tylko TYLE osób może jechać w samochodzie!

Policja zatrzymuje auta! Tylko TYLE osób może jechać w samochodzie!

Nowe przepisy! Tylko tyle osób może podróżować autem!

W życie weszły nowe ograniczenia związane z koronawirusem. Niewielu wiedziało, że dotyczą one także podróżowania samochodem. Policja jest bezlitosna i skrupulatnie przeprowadza kontrole poruszających się po drodze pojazdów. Wielu Polaków zostało ukaranych mandatem.

Mniejsza ilość pasażerów nie tylko w autobusach czy tramwajach. Ograniczenia dotyczą także aut osobowych. Nowe przepisy regulują podróż samochodem osobowym. Liczba pasażerów w aucie nie może przekraczać określonej liczby.

Według nowych przepisów liczba pasażerów w pojazdach osobowych musi zostać ograniczona. W samochodzie homologowanym na 5 osób maksymalna liczba osób to połowa jego pojemności – czyli 2. Policjanci już zaczęli skrupulatne kontrole. Pierwsi kierowcy zostali ukarani. Funkcjonariusze policji nieustannie kontrolują ulice polskich miast.

 

Chodzi przede wszystkim o to, by propagować, informować i edukować wszystkich w zakresie tych nowych uregulowań. Z drugiej strony będziemy monitorować sytuację na ulicach miast i wszystkich miejscowości, nie tylko Poznania, ale i Wielkopolski. Będziemy sprawdzać, czy rzeczywiście nie ma takich sytuacji, które by z naszej strony wymagały interwencji

powiedział Andrzej Borowiak z Wielkopolskiej Policji. Warto dodać, że nowe przepisy nie dotyczą tylko kierowcy samochodu osobowego, ale także kierowcy autobusu czy motorniczych. Ograniczenia nie dotyczą rodzin.

-To trochę śmieszne. Znajomi jechali w 3 osoby. Siostra i brat oraz dziewczyna brata. Otrzymali mandat. Z drugiej strony jeśli ma to pomóc w zwalczaniu epidemii, to przyjąłbym taki mandat z pokorą – mówi jeden z kierowców.Komentarze