Policja zna tożsamość zamachowca z Manchesteru

Szefowa brytyjskiego rządu przed siedzibą swej kancelarii na Downing Street w Londynie, po zakończeniu godzinnego posiedzenia sztabu kryzysowego COBRA powiedziała:

 

„Nie ma wątpliwości, że mieszkańcy Manchesteru i Wielkiej Brytanii padli ofiarą bezwzględnego ataku terrorystycznego”, który jest „jednym z najgorszych ataków terrorystycznych, jakich doświadczyliśmy.”

 

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May stwierdziła: „terroryści nigdy nie zwyciężą, a nasze wartości, kraj i sposób życia zawsze zwyciężą”. Ujawniła także, że policja zna tożsamość sprawcy poniedziałkowego zamachu w Manchesterze, w którym zginęły 22 osoby. Nie mogą jej jednak ujawnić na tym etapie śledztwa.

 

Brytyjska policja poinformowała we wtorek o aresztowaniu w południowej części Manchesteru 23-letniego mężczyzny, który zdaniem śledczych ma związek z poniedziałkowym zamachem terrorystycznym.

 

May zapowiedziała, że jeszcze we wtorek pojedzie do Manchesteru na miejsce zdarzenia, a także weźmie udział w kolejnym posiedzeniu sztabu kryzysowego COBRA.

 

PAP
kdKomentarze