Policjantka ostrzega przed złodziejami. Uważajcie na TE znaki!

Policjantka prowadząca profil „Z pamiętnika policjantki” pokazała zdjęcie kartki, jaka została przyklejona w jednym z domów.

Na kartce życzliwi sąsiedzi ostrzegają innych przed złodziejami i znakami, jakie robią oni na mieszkaniach wybranych do rabunku. Policjantka potwierdziła, że faktycznie są stosowane takie znaki i radzi, by ich nie lekceważyć. Podkreśla też rolę sąsiedzkiej czujności.

 

https://www.instagram.com/z_pamietnika_policjantki/

 

Na kartce napisano:

 

„Przy drzwiach niektórych mieszkań pojawiły się znaki, które mogą sugerować obecność złodziei tj. kółka, które potencjalnie mogą być używane jako oznakowanie mieszkań przez złodziei.

Prosimy zachować ostrożność i zwracać uwagę na podejrzane zachowania.”

 

Policjantka pochwaliła mieszkańców tego bloku oraz czujność sąsiedzką. Jak twierdzi, sąsiad może być bardziej skuteczny niż monitoring:

 

Czasami śmiejemy się z „żywego monitoringu sąsiedzkiego” czyli sąsiadek, które na emeryturze stoją w oknie i bacznie wszystko obserwują. Totalnie niesłusznie, bo to te osoby są lepszym zabezpieczeniem prewencyjnym przed złodziejami niż nowoczesne kamery.
Zwłaszcza w okresie wakacyjnych wyjazdów.

 

Doceniajmy relacje sąsiedzkie i bacznie obserwujmy swoje najbliższe otoczenie, a o wszelkich niestandardowych zmianach niezwłocznie informujmy sąsiadów.

 

W komentarzach internauci podali także kilka sposób, w jakie złodzieje sprawdzają czy ktoś jest w domu. Jest to:

 

  • „przypadkowe” łapanie za klamki i próby otworzenia drzwi (potem tłumaczą, że pomylili piętra)
  • zostawienie przed drzwiami 1 grosza, spinaczy, czy innych przedmiotów i jeśli przez dłuższy czas nikt go nie podniesie, to znaczy, że właścicieli nie ma w domu
  • analogiczna sytuacja z ulotkami reklamowymi włożonymi między drzwi czy do otworu na listy

 

Bądźmy zatem czujni i zwracajmy uwagę na podejrzane zachowania czy nietypowe przedmioty.

 

>>>Komentatorka TVP: „Z dziećmi z in vitro jest jak z psami z hodowli”

 

https://www.instagram.com/z_pamietnika_policjantki/

 

Komentarze