Policzyli wiernych w kościele katolickim. Dane są zatrważające!

26 września w kościołach katolickich odbyło się liczenie wiernych czyli tak zwane „doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes)”.

Dominicantes to procent katolików uczęszczających na mszę,  communicantes to procent przystępujących do komunii świętej. Podczas minionej niedzieli zbierano dane na temat ilości mszy, ilości osób uczestniczących w nabożeństwie oraz ilości wiernych przystępujących do komunii – z podziałem na płeć. Dodatkowo proboszczowie musieli podać dane dotyczące ilości zabytków w danym kościele.

 

https://www.facebook.com/episkopatpolski/?ref=page_internal

 

Dane dotyczące liczby wiernych uczęszczających na msze w kościele katolickim są zatrważające. W latach 1992-2006 procent katolików uczęszczających na msze wynosił średnio 46 %. Tymczasem w 2019 procent dominicantes wyniósł 36,9, a wskaźnik communicantes – 16,7 %.

 

Te dane pokazują jak na dłoni kryzys Kościoła Katolickiego. Mamy tu do czynienia z apostazją (wystąpieniem z kościoła), ale też z odchodzeniem z kościoła bez oficjalnej rezygnacji. Powodem jest szeroko rozumiany brak wiary, ale też ujawnienie wielu afer pedofilskich czy polityczne zaangażowanie kościoła.

 

Jaki będzie wynik wczorajszego liczenia wiernych? W poprzednich latach wyniki publikowano nawet w rok po liczeniu, zatem na raport przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

 

>>>Zafundował bezdomnym wesele w pałacu. „To co zrobiłeś tym ludziom jest PODŁE” – komentują internauci! (VIDEO)Komentarze