Połknąłeś gumę do żucia? Sprawdź, czy to niebezpieczne dla zdrowia!

Połknąłeś gumę do żucia? Sprawdź, czy to niebezpieczne dla zdrowia! Od wielu lat niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć, że połknięcie gumy do żucia może spowodować wiele niebezpiecznych skutków zdrowotnych. Czy to prawda? 

 

 

Połknąłeś gumę do żucia? Sprawdź, czy to niebezpieczne dla zdrowia!

 

 

W jednym z amerykańskich programów pojawiła się teza, która brzmiała następująco: połknięta guma do żucia może tkwić w naszym organizmie nawet kilka lat. Twórcy programu postanowili bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu. Sprawdźcie, co na ten temat sądzi specjalista. 

 

„Jest to tak samo prawdziwe z naukowego punktu widzenia, jak połykanie nasion arbuza. Zjedzenie nasion arbuza nie sprawi, że wyhodujesz go w żołądku(…)nie jest prawdą, że guma do żucia pozostanie w naszym ciele przez kilka lat, prawdą jest, że syntetyczna jej część nie jest trawiona. Ale to nie znaczy, że syntetyczne składniki będą zalegać w naszym żołądku latami” – mówi Caleb Backe, ekspert do spraw zdrowia i odnowy biologicznej Maple Holistics.

 

 

 

W przypadku jednej połkniętej gumy do żucia, w rzeczywistości nie dzieje się w naszym organizmie nic złego. Niestety, połknięcie większej ilości może skutkować wytworzeniem się niewielkiej masy niestrawionego materiału, który może być przyczyną niedrożności jelit. Dlatego mimo wszystko lepiej jest wypluć gumę, aniżeli ją połykać. 

 

Sprawdź: To oni głównie umierają na koronawirusa. Wstrząsające dane z Włoch

Zdjęcie: PixabayKomentarze