spać

Połóż się spać bez piżamy! Spanie na golasa przynosi same korzyści dla zdrowia!

Wszyscy lubimy spać, jednak wielu ludzi cierpi na różne zaburzenia związane ze snem. Jedni nie potrafią zasnąć, inni chrapią, jeszcze inni się pocą i zanim zasną przewracają się po kilka razy ze strony na stronę. Od dawna wiadomo, że sen przynosi same korzyści dla naszego organizmu. Człowiek wyspany i wypoczęty jest bardziej wydajnym i efektywniejszym pracownikiem. Co więc zrobić by spać dobrze i z korzyścią dla zdrowia?

Zdaniem ekspertów zajmujących się zaburzeniami snu, warto spróbować położyć się w łóżku na golasa. Spać w ten sposób możemy bez żadnego ryzyka, mało tego przynosi to wiele pozytywnych korzyści dla naszego organizmu. Zalet jest bardzo dużo, a niektóre są naprawdę zaskakujące. Warto o tym pomyśleć szczególnie latem, kiedy przez duszne i bezwietrzne noce męczymy się w łóżku. Kładąc się na golasa zapewniamy naszej skórze swobodne oddychanie i nie budzimy się mokrzy od potu.

 

 

 

Specjaliści sugerują również, że ludzie unikający piżamy są zdecydowanie bardziej szczęśliwi.  Dzięki temu, że śpią nago utrzymują temperaturę ciała na odpowiednim poziomie, a ich organizm produkuje hormony wspomagające organizm w odpowiednim funkcjonowaniu. Jedną z nich jest melatonina i hormon wzrostu, które zapobiegają szybkiemu starzeniu się. I teraz powód najważniejszy śpiąc nago obudzimy się o wiele bardziej wypoczęci.

 

 

 

źródła: fakt.pl, foto pixabay.com

 

 

 Komentarze