Polska firma przekaże miliony na walkę z koronawirusem!

Jedna z bardziej rozpoznawalnych polskich firm szczególnie w świecie gier komputerowych CD Projekt poinformowała w swoich mediach społecznościowych, że na walkę z koronawirusem przekażę dość pokaźną kwotę.

 

CD Projekt jest jedną z bardziej znaczących marek w świecie gier komputerowych. To ta firma odpowiada m.in. za wprowadzenie „Wiedźmina” do świata graczy, a jej kolejnym projektem, który swoją premierę będzie miał we wrześniu tego roku jest „Cyberpunk 2077”.

 

Z racji tego, że koronawirus coraz bardziej się rozprzestrzenia i fundusze na walkę z nim przeznacza coraz więcej firm oraz znanych osób również CD Projekt postanowiło nie pozostać bierne. Na swoim oficjalnym koncie Facebookowym powiadomiło, że na zmagania z obecnie panującą pandemią przekaże 4 miliony euro.

 

„Cześć!

 

Wszyscy śledzimy wydarzenia związane z koronawirusem. Rośnie liczba zachorowań, a przed służbą zdrowia stoi coraz więcej wyzwań. W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc, więc przez ostatnie dni zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy dołożyć swoja cegiełkę. Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem — WOŚP.

 

Dziś przekazaliśmy 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem — połowę tej kwoty jako CD PROJEKT S.A., a drugą połowę prywatnie. Część prywatna została sfinansowana przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd CD PROJEKT.

 

Chcielibyśmy również podziękować całej służbie medycznej i wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z wirusem. Z narażeniem własnego zdrowia codziennie walczycie o nasze — wasza ciężka praca to dla nas inspiracja. Mamy też apel do wszystkich, którzy czytają tę wiadomość: potraktujcie poważnie to, co się dzieje wokół nas. Słuchajcie zaleceń tych, którzy znają się na zdrowiu publicznym. Zostańcie w domu i nie dajcie się wirusowi!”

 

Źródło: IGN Polska, Facebook/ CD Projekt

Foto: Public Domain Pictures

 Komentarze