Polska nie dostanie od UE masek, kombinezonów i rękawiczek?! Spóźniliśmy się…

Z powodu zbyt dużej opieszałości Polski nasze szpitale nie uzyskają od Unii Europejskiej takiego sprzętu jak rękawiczki, gogle, czy kombinezony, które rozdysponowywane mają być po krajach wspólnoty w związku z unijnym mechanizmem wspólnych zamówień.

 

Liczba zakażonych koronawirusem w Europie stale rośnie. Wciąż zdecydowanie najwięcej przypadków zachorowań jest we Włoszech, lecz w wielu pozostałych krajach sytuacja staje się coraz poważniejsza. Podobnie również jest w przypadku Polski, w której liczba zarażonych w niedługim czasie przekroczyć może tysiąc. W związku z tym w szpitalach jest coraz więcej chorych, a do ich leczenia medycy potrzebują coraz więcej sprzętu szczególnie takiego, który sprawnie się zużywa.

 

Polska zaprzepaściła jednak okazje, by otrzymać od Unii Europejskiej sprzęt ochrony osobistej dla personelu medycznego, gdyż nie wzięła udziału w potrzebnym do tego przetargu. Tym samym do Polski nie trafią takie rzeczy jak gogle, kombinezony, maski, rękawiczki oraz osłony na twarz. Komisja Europejska poinformowała, że we wspomnianym przetargu udział wzięło 25 państw członkowskich.

 

Warto jednak zaznaczyć, że z początkiem marca Polska podpisała z Unią Europejską przetarg gwarantujący dostęp dla naszego państwa do ewentualnie powstałej szczepionki. Może ona się okazać kluczowa w walce z koronawirusem, który bardzo sprawnie rozprzestrzenia się po kolejnych krajach świata i doprowadza do ludzkiej śmierci oraz załamania gospodarek.

 

Źródło: Wirtualna Polska

Foto: You Tube/ Chanell 4 NewsKomentarze