POLSKA: Zatrzymani chcieli wyłudzić 2 300 000 złotych!

Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyłapani na gorącym uczynku! Razem z rodzinami i znajomymi chcieli wyłudzić ponad 2,3 mln zł.

Zatrzymani sprawcy chcieli wyłudzić ponad 2,3 mln zł dopłat dotyczących terenu poligonu wojskowego i państwowych gruntów. Pracownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa został zatrzymany przez CBA. Mężczyzna i czwórka innych osób, zamieszanych w sprawę, usłyszały zarzuty w prokuraturze.

 

Podczas śledztwa ustalono, że proceder był związany z dotacjami w ramach systemu płatności bezpośrednich dotyczących gruntów poligonu wojskowego poprzez przedłożenie w powiatowych biurach ARiMR (na terenie województwa podkarpackiego) nierzetelnych oświadczeń potwierdzających prawa do gruntów oraz ich rolnicze użytkowanie. By działania mogły się udać sprawcy, będący beneficjentami,  zaangażowali znajomych i rodzinę. Działania mogły doprowadzić do wyłudzenia 1,4 mln zł, a ponad 965 tys. zł zostało już przelane na wskazane przez wnioskodawców konta bankowe, reszta została zablokowana.

 

 

Wśród zatrzymanych znajdują się Dawida Ś. oraz Wojciecha R. – pracownik Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Sprawa jest badana, odbyły się przesłuchania i przeszukiwania, a wobec wszystkich podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledczy niee wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

 

źródło: PAP

fot.:pixabay

 Komentarze