Polski YouTube rusza już wkrótce! Pomysłodawcą kontrowersyjny dziennikarz!

Polska doczeka się krajowego YouTube’a. Pomysłodawcą internetowej platformy jest kontrowersyjny prawicowy dziennikarz- Marcin Rola. Polski YouTube ruszy już w grudniu.

Polska wersja YT

Polski YouTube będzie nosił nazwę Banbye.pl. Jego pomysłodawcą i założycielem jest Marcin Rola. Dziennikarz swoje pierwsze kroki stawiał w programie Elżbiety Jaworowicz. Następnie namówił biznesmena Michała Jerzewskiego- właściciela wydawnictwa „Fronda” do zainwestowania w kanał Wrealu24.  Serwis Banbye.pl ma być tworzony wspólnie z Adamem Zięciną. Banbye.pl ma być odpowiedzią na liczne bany oraz blokady, jakie spotykają twórców na YouTube czy na Facebooku.

Kontrowersyjna postać

Marcin Rola jest prawicowym i dość kontrowersyjnym dziennikarzem. Wielokrotnie był oskarżany o szerzenie mowy nienawiści. Rola wystąpił w programie BBC. Tam oskarżył muzułmanów o to, że są gwałcicielami i dzikusami. Następnie dziennikarz wyparł się tych słów, ale udowodniono mu kłamstwo.

Dla kogo Banbye.pl?

Ta platforma internetowa ma być przeznaczona dla dziennikarzy oraz twórców, których poglądy się różnią od tych prezentowanych w mediach głównego nurtu. Marcin Rola powiedział w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl:

Odmienna poglądy na tematy związane z aborcją, religią, LGBT, Black Lives Matter, szczepionkami, maseczkami, lockdownem, środowiskami żydowskimi, czy kryzysem klimatycznym są usuwane bez jakiejkolwiek debaty czy przedstawienia rzeczowych argumentów.

Jakub Szczęsny z serwisu Anty Web powiedział:

(Działanie Banbye.pl) spowoduje, że wielbiciele spiskowych teorii jeszcze bardziej się zradykalizują, okopią we własnym środowisku, a bańka informacyjna im się uszczelni jeszcze bardziej. Niczego lepszego po Banbye.pl się nie spodziewałem i wcale się nie spodziewam.

Platforma ma być na razie finansowana z datków darczyńców. Pomysłodawcy Banbye.pl twierdzą, że na początek potrzeba 2-3 miliony złotych. Platforma ruszy w połowie grudnia.

Źródło: Lalapalmala.pl

Zdjęcie: PexelsKomentarze