Półtorej TONY ludzkich szczątków odkrytych w opuszczonym magazynie! Wśród nich odpady ze szpitali zakaźnych – kto jest winien zaniedbań?

 Półtorej TONY ludzkich szczątków odkrytych w opuszczonym magazynie! Wśród nich odpady ze szpitali zakaźnych – kto jest winien zaniedbań?

Historię jak z horroru przeżyli mieszkańcy Zaporoża na Ukrainie. Gdy zrobiło się cieplej, ludzie mieszkający najbliżej budynku opuszczonego magazynu poczuli przejmujący fetor. Okazało się, że niezabezpieczony i niepilnowany budynek jest pełen ludzkich szczątków i medycznych odpadów!

 

Służby wezwane na miejsce odkryły łącznie cztery tony odpadów – półtorej tony odpadów organicznych, kończyn, narządów wewnętrznych i innych części ciała, a także 2,5 tony odpadów medycznych – ampułek, probówek, strzykawek, bandaży, itp. Wśród nich znajdowały się także przedmioty z rtęcią i innymi metalami ciężkimi!

 

Odpady pochodziły głównie z okolicznych placówek medycznych, ale także z ośrodka zajmującego się gruźlicą. Mieszkańcy są przerażeni, bo wokół niezabezpieczonego magazynu wałęsa się mnóstwo psów, kotów i innych zwierząt. Obawiają się, że zwierzęta mogą roznieść po okolicy niebezpieczne bakterie i wirusy.

 

Budynek należy do firmy zajmującej się wywozem odpadów pooperacyjnych. Jednak jak twierdzą jej przedstawiciele – od Nowego Roku budynkiem zarządza sąd i nie mieli prawa niczego z niego wywieźć. Gdy sprawa wyszła na jaw sąd cofnął decyzję o zajęciu nieruchomości. Firma ma miesiąc na oczyszczenie magazynu i wywiezienie odpadów.

 

To jednak nie kończy sprawy. Ekolodzy i mieszkańcy żądają wyjaśnień jak mogło dojść do takich zaniedbań. Chcą wiedzieć, kto za nie odpowiada. Podkreślają, że część szczątków mogła zostać rozwleczona przez zwierzęta. Ich zdaniem ktoś musi za to odpowiedzieć. I trudno się z nimi nie zgodzić!

 

onet.pl foto: youtube. Komentarze