POMYŁKA przy wysokości emerytury?! Możesz DOSTAĆ znacznie wyższe świadczenie.

wysokości

Wszystko wskazuje na to, że rząd popełnił pomyłkę przy ustalaniu wysokości emerytury. Emeryci mogą dostać znacznie wyższe świadczenie.

Waloryzacja emerytur to dostosowanie świadczeń do panującej sytuacji gospodarczej w kraju oraz utrzymanie ich realnej wartości. Rząd wykonuje korektę waloryzacji co roku. Pod uwagę bierze się realny wzrost płac a także wskaźnik cen i usług. Wszystko wskazuje na to, że rząd popełnił pomyłkę przy ustalaniu wysokości emerytury? Dlaczego? Przede wszystkim przez drugi wymieniony czynnik – wskaźnik cen i usług, który nazywany jest też inflacją. Waloryzację przeprowadzona zostanie 1 marca. Najbardziej skorzystają na niej najbogatsi emeryci.

ZOBACZ TAKŻE: LEWANDOWSKA i jej SZOKUJĄCA metoda leczenia. Robi córce okład z…

W 2019 roku waloryzacja wyniosła 2,86 proc. Według szacunków obliczanych na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego w 2019 roku emeryci i renciści mogli liczyć na podwyżkę świadczeń o 3,24 proc. Jak podaje GUS inflacja gospodarstw emerytów i rencistów wyniosła 2,7 proc. Rząd oszacował, że będzie to jedynie 2,1 procenta. Błąd ten spowoduje, że stawka waloryzacyjna zostanie skorygowana. Skorzystają na tym emeryci i renciści. Według Fakt.pl waloryzacja wyniesie 3,75 procenta. Jednak oficjalną wysokość rząd zaakceptuje dopiero w lutym.

Osoby mające minimalne emerytury, czyli 943 zł na rękę, dostaną podwyżkę kwotową – o 82 zł na rękę (100 zł brutto) – to druga grupa. Trzecia grupa, to seniorzy ze świadczeniami powyżej minimalnej emerytury. Oni także dostaną podwyżki kwotowe, tyle że w wysokości 57 zł miesięcznie na rękę (70 zł brutto). – poinformował ,,Fakt.pl”

fot. pexels, źródło: fakt.pl

Komentarze