armii

Ponad 200 TYSIĘCY młodych Polaków dostanie wkrótce wezwania od armii! Mogą się ich spodziewać zarówno mężczyźni jak i kobiety

Nowy rok, to czas na przeprowadzenie kolejnej kwalifikacji wojskowej. Przejdzie ją kolejny rocznik, oraz wszyscy ci, których do tej pory ta przyjemność ominęła. Kwalifikacja rozpocznie się już za 2 tygodnie, dlatego pierwsze wezwania od armii wkrótce trafią do rąk zainteresowanych.

 

W tym roku kwalifikację przejdzie rocznik 1999. Poza nim wezwań mogą spodziewać się mężczyźni urodzeni w latach 19941998, którzy do tej pory nie posiadają określonej kategorii zdolności do służby wojskowej.  Poza nimi na kwalifikację muszą stawić się ci, którzy w ostatnich dwóch latach dostali orzeczenia o czasowej niezdolności do służby.

 

Co więcej, wezwania dostaną także młode kobiety z roczników 1994-1998. Przede wszystkim te, które posiadają przydatne z punktu widzenia armii kwalifikacje, np.: studentki medycyny, weterynarii, psychologii, pielęgniarstwa, farmacji.

 

Listowne wezwania będą wysyłane do kandydatów na kwalifikację przez władze samorządowe. W nich znajdzie się dokładny termin i miejsce przeprowadzenia kwalifikacji. Każdy, kto pierwszy raz będzie brał udział w kwalifikacji musi ze sobą wziąć dokument tożsamości i jedno zdjęcie o wymiarach 3x4cm, do książeczki wojskowej. Poza tym trzeba mieć dokumentację medyczną, zaświadczenia o kontynuowaniu nauki, bądź posiadanych kwalifikacjach zawodowych.

 

Biorąc pod uwagę rosnącą popularność armii, oraz coraz bardziej przychylne podejście młodych ludzi do służby wojskowej, zapewne coraz mniej osób będzie kwalifikacji unikać, bądź robić wszystko aby wypadła ona jak najgorzej. Armia to dla wielu interesująca ścieżka kariery, gwarantująca stabilizację finansową, a kwalifikacja wojskowa to pierwszy krok, który pozwala na nią wstąpić.

 

o2.pl