popek z wall street

Popek przedstawił swój plan dla Polski. Współpracuje z ekonomistą z Wall Street!

Raper Popek jeszcze przed świętami zapowiedział, że zamierza powołać do życia ugrupowanie polityczne „Młoda Polska”. Większość wzięła to jako żart i to grubymi nićmi szyty, tymczasem Piotr Mikołajuw opublikował manifest polityczny partii i ujawnił swojego głównego doradcę prost z Wall Street! Jak przystało na taką personę jak Popek, również jego ekspert jest dość specyficzny…

Popek nawiązał współpracę z kontrowersyjnym ekonomistą Warrenem Mosslerem przez lata pracującym na Wall Street, twórcą teorii monetarnej MMT. To właśnie na niej raper zamierza budować nasz dobrobyt:

 

Dobrze zarządzany kraj, w interesie Polek i Polaków, a nie banków i korporacji, jest w stanie i powinien zapewnić dostateczne życie Polakom

 

– mówi w nagraniu.

 

 

Mossler jest założycielem m.in. Mossler Automotive i Centre of Full Employment and Equity na Uniwersytecie Missouri w Kansas. Co ciekawe, pojawił sie na filmie Popka, złożył Polakom życzenia noworoczne i zapowiedział, że pojawi się na kongresie partyjnym zapowiedzianym na wiosnę.

 

ZOBACZ: Rolnik myślał, że odkrył jajo pradawnego SMOKA! Naukowcy byli zdumieni

 

Teoria MMT znajduje równie zagorzałych zwolenników, co przeciwników. Nie dziwi więc wcale, że Popek oparł swój program właśnie na niej. MMT zakłada m.in. likwidację podatku dochodowego i zastąpienie go podatkiem od nieruchomości. Państwo miałoby także skupywać nieruchomości zadłużone i wynajmować je poprzednim właścicielom.

 

Intrygującym elementem teorii jest wprowadzenie ograniczenia prędkości na drogach do zaledwie 50 km/h. Państwo ma także bardzo aktywnie wspierać poszukujących pracy, tak aby każdy chętny mógł znaleźć zajęcie.

 

Jednak najbardziej krytykowanym i kontrowersyjnym założeniem teorii MMT jest ta dotycząca walut krajowych. Mossler uważa, że państwa powinny umacniać swoje waluty po to aby… w wypadku kryzysu móc dodrukowywać pieniądze. Wielu ekonomistów zarzuca Mosslerowi, że nie zwraca uwagi na zjawisko inflacji.

 

Jedno jest pewne – na wiosnę szykuje się bardzo ciekawa akcja. Czy Popek przekona do siebie wyborców? Tego nie wiemy, ale nie możemy się wręcz doczekać, co wymyśli już wkrótce!

 

wprost.pl/youtube. Komentarze