Popularny sklep w Polsce wycofuje pewien produkt! Może stanowić POWAŻNE zagrożenie!

Popularny sklep w Polsce wycofuje ze swojej sprzedaży pewien produkt. Jak się okazuje, jego użytkowanie może stanowić poważne zagrożenie.

Sieć sklepów Ikea, jednego z popularniejszych sklepów w Polsce wycofuje ze swojej sprzedaży jeden produkt. Badania dowodzą, że zawiera on w sobie niebezpieczne substancje, które mogą wpłynąć na zdrowie człowieka. Sieć sklepów apeluje o nie używanie produktu. Klienci mogą zwrócić go do sklepu i otrzymać pieniądze za jego zakup.

 

ZOBACZ TAKŻE: Najpopularniejsza linia lotnicza w Polsce WZNAWIA LOTY! Podano konkretną datę!

Niebezpieczny produkt w asortymencie Ikea

Chodzi o kubek podróżny TROLIGTVIS. Kubek produkowany jest w Indiach i jest dostępny w  asortymencie sklepu Ikea. Biuro prasowe IKEI wydało komunikat, w którym poinformowano, że produkt nie spełnia norm wyznaczonych przez sklep. Ponadto wykryto w nim wysokie stężenie pewnego związku chemicznego w ilościach znacznie przekraczających dopuszczalne normy. Może on źle wpłynąć na zdrowie człowieka.

 

Niedawno otrzymaliśmy wyniki badań wykazujące, że kubek podróżny może wydzielać ftalan dibutylu (DBP) w ilościach przekraczających ustalone limity.– poinformowała Ikea w specjalnym komunikacie

 

Jeżeli posiadacie ten kubek powinniście przestać go używać. Możecie go także oddać w dowolnym sklepie i otrzymać zwrot pieniędzy.

 

IKEA zachęca Klientów, którzy posiadają ten kubek, do zwrócenia go w dowolnym sklepie IKEA i otrzymania pełnego zwrotu pieniędzy – czytamy w komunikacie

 

 

IKEA zastrzegła także, że istnieje „bardzo niskie” ryzyko natychmiastowego wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych u użytkowników. Jednak jego długotrwałe stosowanie może mieć złe skutki zdrowotne.

 

 

źródło: radio zet, ikea.pl / fot. ikea / pixabay 

 

 

 

Komentarze